ArtKlaudia

Where flowers are our inspiration
cyklamen

Jak dbać o fiołka perskiego, cyklamen

Jaka ziemia dla fiołka perskiego?

Fiołek nie ma większych wymagań. Wystarczy mu uniwersalna ziemia do kwiatów doniczkowych. Aby nadać ziemi pulchności można zmieszać ją z perlitem.

Jak podlewać fiołka?

Jak większość roślin cebulowych i bulwiastych cyklameny są wrażliwe na nadmierne podlewanie. Wtedy mogą szybko zgnić. Najlepszym i najprostszym sposobem, aby podlać cyklamena będzie wlanie wody na podstawkę. Fiołki lubią dość wysoką wilgotność powietrza dlatego dobrym sposobem jest umieszczenie doniczki na kamykach, które są zanurzone w wodzie. W czasie spoczynku, po przekwitnięciu i zrzuceniu liści roślinę podlewamy bardzo oszczędnie, tylko tak aby bulwa nie przesuszyła się. Z początkiem lata podlewanie jest dalej oszczędne do momentu pojawienia się pierwszych liści.

Jak nawozić cyklameny?

Cyklameny kwitną w sezonie chłodów – od jesieni do wczesnej wiosny. Warto w tym czasie zasilać fiołki odżywką do roślin kwitnących. Najlepiej zacząć już od momentu pojawienia się pierwszych pąków i kontynuować zasilanie co dwa tygodnie aż do przekwitnięcia.

Jaka temperatura dla fiołka?

Aby rośliny czuły się dobrze i bujnie kwitły powinny być w pomieszczeniach o temperaturze około 12 – 17 stopni. Po przekwitnięciu z fiołka pozostaje tylko bulwa. Co należy zrobić z taką rośliną? Przede wszystkim usunąć zaschłe liście i kwiaty. Następnie doniczkę z bulwą przenosimy do chłodnego, ciemniejszego pomieszczenia.

Jakie oświetlenie dla fiołka perskiego?

Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują jasnego stanowiska jednak nie bezpośrednio na słońcu. Idealna będzie północna wystawa. Bezpiecznie jest zapewnić rozproszone światło słoneczne. W czasie spoczynku bulwę przenosimy do ciemniejszego pomieszczenia. Latem bulwę przenosimy do jaśniejszego, cieplejszego pomieszczenia.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo