Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Codiaeum Variegatum 'Petra’ Kroton

89.00 

Kalatea 'makoyana’ roślina o dekoracyjnych liściach. Oczyszcza powietrze i jest bezpieczna dla zwierząt. W uprawie średnio wymagająca. Dla amatorów jak i kolekcjonerów pięknych okazów.

Ilość

Opis

Kroton pstry, Codiaeum Variegatum 'Petra’
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, rozproszone światło. Codiaeum Variegatum jest kapryśny, nie lubi przebywać w pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka (zbyt duże różnice temperatur), szkodzi mu nawet dym papierosowy.
Podlewanie: umiarkowane, nie lubi jak w podstawku stoi woda. Lubi zraszanie i wilgotne powietrze.
Temperatura: lubi stałą temperaturę: latem 20-25 st. C, zimą około18 -20 st. C
Zasilanie: od marca do września raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Przesadzanie: wiosna. Ziemia lekka i przepuszczalna z domieszką torfu. Młode rośliny przesadzamy co roku, a dorosłe co 3 – 4 lata.
Dla zwierząt i ludzi: trujący

Ciekawostka:

Krotony należą do rodziny wilczomleczowatych. Rośliny te mają w tkankach (łodyga, liście) trujący biały sok. Spożycie kawałka rośliny może spowodować dolegliwości gastryczne, biegunkę i wymioty. Natomiast zetknięcie ze skórą soku Codiaeum, co może się zdarzyć przy przesadzaniu rośliny, może spowodować miejscowe zaczerwienieni i podrażnienia. Bezwzględnie należy uważać by na oczy biały sok silnie podrażnia rogówkę.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy około 17 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 50 cm, szer. około 25 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo