Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Fikus elastica 'Cloe’

40.00 

Ficus elastica 'Cloe’ Figowiec sprężysty roślina o dekoracyjnych błyszczących liściach. Przechodzi renesans i wraca na salony jako jedna z najmodniejszych roślin. Oczyszcza powietrze usuwa z pomieszczeń szkodliwy formaldehyd. W uprawie mało wymagająca. Odpowiedni zarówno dla amatorów jak i kolekcjonerów.

Ilość

Opis

Ficus elastica 'Cloe’ Figowiec sprężysty
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, słoneczne.
Podlewanie: umiarkowane dopiero gdy podłoże jest suche.
Temperatura: 10-29 st C. Lubi wilgotne powietrze więc zraszanie będzie bardzo odpowiednie.
Zasilanie: w zależności od wzrostu dość oszczędnie, latem raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Przesadzanie: rozmnażać od wiosny do lata przez odkłady powietrzne lub przez sadzonki pędowe o długości ok. 8 cm z pąkiem liściowym. Ziemia lekka i przepuszczalna, uniwersalna.
Dla zwierząt: trujący

Ciekawostka:

Ficus elastica to w naturze olbrzymie drzewo osiągające wysokość do 30 m. Usuwa z pomieszczeń szkodliwy formaldehyd z szybkością 12 µg/h.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 13 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 41 cm, szer. około 37 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo