Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Guzmania

68.00 

Kalatea 'makoyana’ roślina o dekoracyjnych liściach. Oczyszcza powietrze i jest bezpieczna dla zwierząt. W uprawie średnio wymagająca. Dla amatorów jak i kolekcjonerów pięknych okazów.

Ilość

Opis

Guzmania wittmachii
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, rozproszone światło ale nie bezpośrednio na słońcu.
Podlewanie: umiarkowane, dopiero gdy podłoże wyschnie. Nie lubi stać w wodzie ale lubi zraszanie (nie po kwiatostanie tylko po liściach) i wilgotne powietrze.
Temperatura: lubi stałą temperaturę: latem 20-22 st. C, minimum 15 st. C
Zasilanie: od kwietnia do września podawać niewielką dawkę nawozu. Nie są wskazane nawozy mineralne.
Przesadzanie: dorosłej, kwitnącej rośliny nie trzeba przesadzać. Dla szczepek zalecana jest ziemia do kaktusów lub storczyków – lekka i przepuszczalna. Podłoże można wymieszać z piaskiem i domieszką mchu torfowca. Roślina powinna mieć w doniczce drenaż np. z keramzytu. Wartość pH od 4 do 6.
Dla zwierząt i ludzi: neutralna

Ciekawostka:

Guzmania przez wiele miesięcy nie zmienia swego wyglądu. Kwiatostan i rozeta z której wyrastał po pewnym czasie zaschnie i drugi raz już nie zakwitnie. Jednak roślina nie ginie, ponieważ tuż u podstawy pojawiają się nowe pędy, gotowe do rozsady.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 47 cm, szer. około 44 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo