Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Kalatea okrągłolistna

151.00 

Kalatea okrągłolistna

Roślina o dekoracyjnych liściach. Oczyszcza powietrze i jest bezpieczna dla zwierząt. W uprawie średnio wymagająca. Dla amatorów jak i kolekcjonerów pięknych okazów.

Ilość

Opis

Kalatea okrągłolistna Calathea orbifolia
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, półcieniste, rozproszone światło.
Podlewanie: umiarkowane. Lubi zraszanie.
Temperatura: 18-25 st C. Lubi dużą wilgotność powietrza.
Zasilanie: od marca do września raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Przesadzanie: wiosna, ziemia powinna być próchnicza o odczynie lekko kwaśnym, lekka i przepuszczalna, dobrze zdrenowana.
Dla zwierząt: bezpieczna.

Ciekawostka:

Kalatea słynie z niezwykłej zdolności składania liści. Wieczorem liście kierują się ku górze, a rano rozkładają horyzontalnie. Ta umiejętność zadziwia i zachwyca. Calathea orbifolia to piękna roślina, można ją oglądać o każdej porze dnia i zawsze będzie inaczej wyglądać.
Kalatea nie znosi przeciągów oraz dużych wahań temperatury.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 20 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 50 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo