Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Filodendron 'Xanadu’

151.00 

Kalatea 'makoyana’ roślina o dekoracyjnych liściach. Oczyszcza powietrze i jest bezpieczna dla zwierząt. W uprawie średnio wymagająca. Dla amatorów jak i kolekcjonerów pięknych okazów.

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

Opis

Philodendron 'Xanadu’ Filodendron
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, rozproszone światło.
Podlewanie: umiarkowane. Lubi zraszanie.
Temperatura: 18-25 st C. Lubi dużą wilgotność powietrza.
Zasilanie: od marca do września raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Przesadzanie: wiosna, ziemia lekka i przepuszczalna, dobrze zdrenowana o odczynie pH 5,7-6,8.
Dla zwierząt: trujący

Ciekawostka:

Nektarniki (miodniki), substancja kleista na liściach Filodendronów to nie choroba czy jakieś szkodniki! Na roślinach tropikalnych i subtropikalnych, a szczególnie na passiflorach, kolokazjach i alokazjach oraz pustynnych kaktusach ale przede wszystkim na Filodendronach pojawiają się małe na 1 mm plamki. Są lekko przeźroczyste w kolorach od żółtej przez czerwoną czy zieloną do czarnej obwódki. Można je zaobserwować na łodygach i liściach rośliny. Pełnią funkcję wabiąco-obronną, która służy do obrony przez intruzami, szkodnikami.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 20 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 75 cm, szer. około 80 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo