Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Kaktus Mamilaria

83.00 

Kaktus Mamilaria

Pochodzi Meksyku jest odmianą łatwą w uprawie. Lubi południowe parapety, podlewanie rzadkie ale obfite do podstawka. W ofercie kaktus w kompozycji, w szkle. Posadzony w ziemi do kaktusów, żółtym i różowym piasku, pięknie komponują się z różowymi kwiatami prezentowanej rośliny.

Dostępne są również kaktusy w doniczce produkcyjnej.

Ilość

Opis

Kaktus Mamilaria
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, słoneczne, parapet południowy i południowo-wschodni.
Podlewanie: rzadko ale obficie. Zaleca się podlewać gdy podłoże doniczki zaczyna być suche. Podlewać miękką wodą do podstawki.
Temperatura: lubi stałą temperaturę: latem 20-22 st. C, a zimą przenieść do pomieszczenia o niższej temperaturze i mniejszym nasłonecznieniu (8 – 15 st. C)
Zasilanie: Do prawidłowego rozwoju zalecane jest nawożenie preparatem do kaktusów wzbogaconego o  azot, fosfor i potas.
Przesadzanie: do ziemi dla kaktusów i sukulentów.
Dla zwierząt i ludzi: niebezpieczny ze wzgl. na kolce

Ciekawostka:

Kaktusy to rośliny wieloletnie, dożywają kilkuset lat. Są to rośliny, które jedne z niewielu na świecie rosną najwolniej. Wśród licznych gatunków można spotkać miniaturki, które nie przekraczają wielkości 1 centymetra. W naturze znajdziemy również osobniki, które dorastają do czterometrowych beczek osiągające wysokość dwudziestu metrów tzw. kaktusy kolumnowe.

Oferujemy kompozycję w szkle o średnicy 16 cm. Wypełnioną różowym piaskiem i ozdobnymi białymi kamieniami. W centralnym punkcie rośnie kwitnąca sadzonka. Wysokość rośliny około 12 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Więcej o pielęgnacji kaktusów przeczytasz w Poradniku.

Dostępne są również kaktusy w doniczce produkcyjnej.

Jeśli chcesz kupić doniczkę przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo