Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Pustynia w szkle (echeveria, aloes, mamilaria)

161.00 

Pustynia w szkle (echeveria, aloes, mamilaria)

Kompozycja z kaktusów i sukulentów w ozdobnej szklanej misie. Łatwa w uprawie i bardzo dekoracyjna. Idealna ozdoba dla zapracowanych i zapominalskich. Lubi południowe parapety, słoneczne pokoje. podlewanie rzadkie. Posadzone w ziemi do kaktusów i sukulentów z odpowiednim drenażem i warstwą piasku oraz ozdobnymi kamieniami i lekko różową muszelką komponującą się z kwiatami mamilarii.

Dostępne są również kaktusy w doniczce produkcyjnej.

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

Opis

Pustynia w szkle (echeveria, aloes, mamilaria)
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, słoneczne, parapet południowy
Podlewanie: rzadko. Zaleca się podlewać gdy podłoże zaczyna być suche. Podlewać miękką wodą.
Temperatura: lubi stałą temperaturę: latem 20-22 st. C, a zimą przenieść do pomieszczenia o niższej temperaturze i mniejszym nasłonecznieniu (8 – 15 st. C)
Zasilanie: Do prawidłowego rozwoju zalecane jest nawożenie preparatem do kaktusów wzbogaconego o  azot, fosfor i potas.
Przesadzanie: nie wymaga ewentualnie do ziemi dla kaktusów i sukulentów.
Dla zwierząt i ludzi: niebezpieczny ze wzgl. na kolce

Ciekawostka:

Kaktusy to rośliny wieloletnie, dożywają kilkuset lat. Są to rośliny, które jedne z niewielu na świecie rosną najwolniej. Wśród licznych gatunków można spotkać miniaturki, które nie przekraczają wielkości 1 centymetra. W naturze znajdziemy również osobniki, które dorastają do czterometrowych beczek osiągające wysokość dwudziestu metrów tzw. kaktusy kolumnowe.

Oferujemy kompozycję w szkle. Misa o średnicy 25 cm. Wypełnioną ziemią do kaktusów i sukulentów, piaskiem oraz ozdobnymi białymi kamieniami i muszelką. Wysokość rośliny około 12 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Więcej o pielęgnacji kaktusów przeczytasz w Poradniku.

Dostępne są również kaktusy w doniczce produkcyjnej.

Jeśli chcesz kupić doniczkę przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo