Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Palma Madagaskaru Pachypodium lamerei

55.00 

Palma Madagaskaru 'Gwiazda Stepowa’ jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie i mało wymagającą. Idealna dla osób zapracowanych oraz amatorów jak i kolekcjonerów pięknych okazów. Dorasta do 100 cm. Na zimę zrzuca liście.

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

Opis

Palma Madagaskaru 'Gwiazda Stepowa’
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: słoneczne
Podlewanie: umiarkowane, dopiero gdy podłoże wyschnie. Zimą, gdy liście zaczynają opadać należy zaprzestać podlewania.
Temperatura: jest to roślina ciepłolubna. Temperatura, w której przebywa nie powinna spadać poniżej 15 st. C
Zasilanie: tylko w okresie wzrostu czyli 1 – 2,5 roku
Przesadzanie: ponieważ nie znosi nadmiaru wody, należy sadzić do podłoża podobnego jak dla kaktusów i sukulentów mieszanka piasku, żwiru i mączki ceglanej.
Dla zwierząt i ludzi: niebezpieczna

Ciekawostka:

Palma Madagaskaru faktycznie nie jest palmą lecz pięknym sukulentem. Charakteryzuje się grubym pędem, którego zwieńcza „parasol” liści. Trzon rośliny pokryty jest licznymi i ostrymi cierniami. Pachypodium lamerei wyróżnia się szybkim wzrostem ale tylko w przeciągu 3 pierwszych lat może dorosnąć do 100 cm, później spowalnia, a na szczycie pojawia się zagęszczona korona korona tworząc pędy boczne. Na czas zimy gatunek ten zrzuca całkowicie liście.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 30 cm, szer. około 30 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo