ArtKlaudia

Where flowers are our inspiration
Fikus

Jak dbać o fikusa – figowca

Jaka ziemia dla fikusa?

Podłoże dla figowca powinno być przepuszczalne i lekkie. Można wykorzystać mieszankę ziemi z torfem i dodać perlitu. Wskazane jest stosowanie drenażu ze żwirku lub piasku na dnie doniczki.

Jak podlewać figowca?

Figowiec jest wrażliwy na nadmierne podlewanie i przesuszanie. W związku z tym, wskazana jest systematyczność i umiarkowanie w podlewaniu. Do tego celu używamy wody odstanej o temperaturze pokojowej (szczególnie zimą) . Nie dopuszczamy by stał w wodzie dlatego nadmiar z podstawka wylewamy. W okresie zimowym dajmy roślinie odpocząć, wtedy podlewanie powinno być ograniczone. Figowiec pochodzi z lasu deszczowego więc dobrze się czuje gdy go zraszamy, nie przeszkadza mu wysoka wilgotność powietrza. Najlepiej spryskiwać roślinę wodą przegotowaną o temperaturze pokojowej.

Jak nawozić fikusa?

Roślinę w porze od wiosny do jesieni warto zasilić preparatem do roślin zielonych, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Fikusy potrafią dość szybko rosnąć i wypuszczać kolejne młode liście, dlatego w czasie intensywnego rozwoju szczególnie ważne jest aby dostarczać roślinie preparaty wzbogacone o pierwiastki Magnezu i Manganu.

Jaka temperatura dla figowca?

Figowiec dobrze rośnie w temperaturach: w dzień od 23°C do 25°C, w nocy od 18°C do 23°C. Temperatura nie powinna spaść poniżej 18°C. Bardzo ważne jest to aby roślina nie stała w przeciągu, dlatego trzymajmy ją z dala od otwartych okien i drzwi.

Jakie oświetlenie dla fikusa?

W zależności od odmiany fikusa, jego ekspozycja na światło może się różnić. Figowce o ciemniejszych oraz zielonych liściach poradzą sobie nawet w głębi pokoju. Fikusy, które mają ozdobne liście, wybarwione potrzebują widnego miejsca, jednak nie wystawiamy ich na ostre słońce.

Obraz autorstwa rawpixel.com</a> na Freepik

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo