ArtKlaudia

Where flowers are our inspiration
a

Jak dbać o kaktusy.

Jaka ziemia do kaktusów?

Najlepiej sadzić w specjalnie dostosowanym podłożu. Podłoże do uprawy kaktusów powinno być lekkie, przewiewne i przepuszczalne z dużą zawartością piasku gruboziarnistego, a jednocześnie bogate w próchnicę. Odczyn pH ziemi dla kaktusów powinien wynosić 5,5-6,0. Ziemię do kaktusów wymienia się co około 2-3 lata. Czynność tą wykonujemy pod koniec okresu spoczynku czyli na przełomie miesiąca lutego i marca.

Jak podlewać kaktusy?

Od marca do października podlewamy rośliny regularnie, tak aby dobrze nasączyć podłoże. Jednak nie można dopuścić, by doniczka stała w wodzie – zaleca się aby podłoże kaktusa lekko przeschło przed kolejnym podlewaniem. Latem, w okresach dużego nasłonecznienia, kaktusy podlewa się wieczorem, a wiosną i jesienią – w godzinach porannych. Latem kaktusy podlewa się rzadko lecz obficie. Nie wolno dopuścić do tego, aby podłoże zupełnie wyschło, ale też nie wolno podlewać roślin, jeśli ziemia jest jeszcze mokra. Kaktusy lubią miękką i lekko kwaśną wodę. Aby taką wodę uzyskać należy wodę z kranu zagotować i odstawić na kilkanaście godzin. Woda do podlewania nie powinna być zimna, zaleca się aby była w temperaturze pokojowej.  Częstotliwość podlewania kaktusów w okresie wegetacji zależy od natężenia światła, temperatury otoczenia, wielkości rośliny i rodzaju naczynia, w którym rosną.  Wskazane jest nawadnianie metodą podsiąkania (wstawiamy doniczki do miski z wodą i pozwalały aby ziemia nasiąknęła wilgocią).

Jak nawozić kaktusy?

Te które uprawiane są w próchniczej, bogatej w składniki pokarmowe ziemi w zasadzie nie wymagają nawożenia. Zbyt duża ilość składników odżywczych w podłożu, zwłaszcza azotu, powoduje wybujały wzrost, słabe kwitnienie i wydelikacenie pędów kaktusów. Takie rośliny często chorują i szybko giną. Natomiast kaktusy uprawiane w podłożach w dużej mierze piaskowych, ubogich w składniki mineralne nawozi się maksymalnie raz w miesiącu, od kwietnia do lipca, silnie rozcieńczoną dawką nawozu mineralnego.

Jaka temperatura dla kaktusów?

Aby rośliny czuły się dobrze i prawidłowo rozwijały należy zapewnić minimum 10 st.C

Jakie oświetlenie dla kaktusów?

Roślinom należy zapewnić dużo światła, jednak tylko niektóre gatunki wytrzymają w pełnym słońcu. Bezpiecznie jest rozproszone światło słoneczne.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo