Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Kordylina Australijska 'red star’

61.00 

Kordylina Australijska 'red star’ odmiana o ciemno-czerwonym zabarwieniu liści. Oczyszcza powietrze i jest neutralna dla zwierząt. W uprawie mało wymagająca. Odpowiednia zarówno dla amatorów jak i kolekcjonerów. W sezonie wiosenno-letnim można ją wystawić na zewnątrz, na balkon, taras lub do ogrodu.

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

Opis

Kordylina Australijska 'red star’
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, słoneczne.
Podlewanie: umiarkowane, systematyczne. Nie lubi mieć wody w podstawce.
Temperatura: 18 – 20 st C. W zimie potrzebuje temperatury od 5 do 15 st. C zbyt wysokie temperatury zimowania sprawi, że roślina pomału będzie obumierać. Lubi wilgotne powietrze i spryskiwanie liści.
Zasilanie: najlepiej nawozić nawozami w płynie dedykowanym do roślin zielonych
Przesadzanie: raz na dwa lata. Rozmnażamy od wiosny do lata stosując odkłady powietrzne lub przez sadzonki pędowe o dł. ok. 8 cm z pąkiem liściowym. Używamy do tego ziemi lekkiej i przepuszczalnej np. do palm.
Dla zwierząt: neutralna

Ciekawostka:

Kordylina Australijska pochodzi z Nowej Zelandii. Jest odporna na choroby, szkodniki, suszę a nawet śnieg. Łacińska nazwa Cordyline odnosi się do słowa kordyle oznaczającego maczugę. Botanicy ową maczugę wypatrzyli w podziemnych częściach rośliny.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 20 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 65 cm, szer. około 70 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo