Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Grubosz owalny Crassula Moneymaker

92.00 

Grubosz, Crassula Moneymakar malownicza roślina o mięsistych, owalnych liściach. W zależności od stopnia nasłonecznienia pojawiają się na liściach paseczki w jasnym kolorze oraz wybarwienia od różowych po czerwone.

Ilość

Opis

Grubosz owalny, drzewko szczęścia
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: jasne, słoneczne. Okno południowe. W lecie warto nieco ochronić przed ostrymi promieniami słońca.
Podlewanie: umiarkowane, dopiero gdy podłoże wyschnie max 2 razy w tygodniu.
Temperatura: ciepłolubny, 18 – 30 st. C.
Zasilanie: od kwietnia do września co 4-8 tygodni można stosować nawóz do kaktusów albo roślin zielonych.
Przesadzanie: nie ma konieczności przesadzania z powodu powolnego wzrostu. Odpowiednim podłożem będzie ziemia do kaktusów, ziemia lekko kwaśna do neutralnej.
Dla zwierząt i ludzi: neutralna

Ciekawostka:

Grubosz pochodzi z Afryki Południowej gdzie w warunkach naturalnych wyrasta nawet do czterech metrów. Roślina ta za swoje walory dekoracyjne, odporność na suszę i choroby zdobył nagrodę Garden Merit przyznawaną przez RHS.

Roślinę można formować, przycinać i prowadzić na kształt drzewka. Drzewko szczęścia w warunkach domowych zakwita dość rzadko, zazwyczaj późną zimą lub na wiosnę. Jednak jest to uzależnione od tego czy roślina poczuje wyraźną różnicę temperatury w sezonie letnim i zimowym. Grubosz ma pachnące małe kwiatki, które wyrastają na szczytach pędów. Niestety po przekwitnięciu roślina zaczyna obumierać.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 22 cm. Wysokość rośliny razem z doniczką wynosi około 24 cm, szer. około 30 cm. Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładową sadzonkę.

Więcej o pielęgnacji kaktusów przeczytasz w Poradniku.

Jeśli chcesz kupić doniczkę prezentowaną na zdjęciu lub inną przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej rośliny skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo