Kwiaty online

Zarezerwuj usługę dla siebie

Las w szkle (paproć, niedośpian, mech)

90.00 

Las w szkle (paproć, niedośpian, mech)

Kompozycja w ozdobnym, cylindrycznym słoju z dekoracyjną metalową obręczą, ozdobiony grubym sznurem. To unikalna kompozycja roślin: mchów, paproci, kolorowego niedośpianu. Ten wyjątkowy las rośnie w ziemi z dekoracyjnymi kamieniami, piaskiem i innymi ozdobami. Łatwa w uprawie – bez obsługowa i bardzo dekoracyjna. Idealna ozdoba dla zapracowanych i zapominalskich, nie wymaga podlewania.

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

Opis

Las w szkle (paproć, niedośpian, mech)
Pielęgnacja, właściwości i wymagania:

Stanowisko: optymalne warunki dla roślin zamkniętych w słoju będą w głębi pomieszczenia gdzie będzie docierało światło dzienne o średnim natężeniu.
Podlewanie: w przypadku zamkniętego słoja nie jest konieczne.
Temperatura: lubi stałą temperaturę: 10-20 st. C
Czy otwierać las w szkle gdy jest zamknięty przykrywką: zamknięte ogrody w szkle są bezobsługowe ponieważ już po pierwszym podlaniu po sadzeniu roślin nie wymagają wody. Zatem nie otwieramy.
Przesadzanie: nie wymaga.
Dla zwierząt i ludzi: neutralny

Ciekawostka:

W 1960 roku, francuski botanik David Latimer założył swój ogród w butli. Ostatni raz podlewał go w 1972 roku —  wtedy to zamknął go ostatecznie. Od wielu lat butla jest odcięta od świata zewnętrznego. Teoretycznie, bo dociera do niej światło, dzięki któremu zachodzi fotosynteza. Woda krąży w obiegu zamkniętym, podobnie jak składniki mineralne. Tlen pochłaniają bakterie żyjące w glebie, wytwarzają dwutlenek węgla. Jedynym sposobem na pielęgnację “ogrodu”, to przestawianie go bliżej, lub dalej od światła słonecznego.

Nie należy się martwić, jeśli jedna z roślin obumrze. Lasy w słojach potrafią się same zregenerować, a obumarłe rośliny są naturalnie rozkładane.

Oferujemy kompozycję w szkle. Słój o kształcie cylindra z metalową, srebrną obręczą i grubym, ozdobnym sznurem. H27 cm/ Ø18 cm Wypełniony odpowiednią ziemią z drenażem, piaskiem oraz ozdobnymi kamieniami. Ciekawą dekoracją są rośliny z kolorowymi liśćmi, paproć i mech.

Każda roślina jest inna, dlatego załączone zdjęcie przedstawia przykładowe sadzonki.

Więcej o pielęgnacji lasu w szkle przeczytasz w Poradniku.

Dostępne są również rośliny w doniczce produkcyjnej: Rośliny doniczkowe.

Jeśli chcesz kupić doniczkę przejdź do sekcji: Doniczki i osłonki

Jeśli poszukujesz mniejszej, większej kompozycji skontaktuj się z nami. Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt postaramy się spełnić marzenie.

  • #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox #boxzkwiatami #kwiatywpudełku #ArtKlaudia #kwiaciarniawrocław #kwiaciarnianadodrze #dzieńojca #zakończenieroku #koniecrokuszkolnego #flowers #flowersbox <a href='/explore/bo